Печиво на смальці або салі

Категорія рецепта:

Кухня:

Складність рецепту: 
простий
Інгредієнти: 

Сало – 300 г

Борошно – 400 г

Розпушувач – 1 уп.

Яйце – 1 шт.

Молоко

Сіль

Як приготувати: 

Який же українець не любить сала? Усі ж знають, що то наш національний продукт. Без нього ні туди, ні сюди. І яєшня з ним смачніша, і справжній український борщ без нього не звариш. Навіть печиво з ним можна пекти. На жодному маслі чи маргарині не вийде випічка такою розсипчастою та ніжною. Наші бабусі у випічці дуже широко використовували смалець, топлене внутрішнє сало. Той, хто не їв печива на смальці, той просто не знає, що таке ніжне печиво. Воно тане у роті. Зараз мало хто готовий возитися зі смальцем – мороки наче й небагато, але потрібні час і бажання. Але сьогодні я не про смалець, а саме про сало говорю. З ним усе набагато простіше. До того ж багато хто робить мелене сало з часничком для намазки бутербродів. От його ми і використаємо для приготування печива.
Декілька слів про печиво. На смак воно нейтральне. Його можна перед випіканням зверху посипати цукром або сіллю, або сіллю з гострим перцем, і отримаємо потрібний нам смак. Текстура у нього дуже ніжна, слоїста, розсипчаста. Якщо його тоненько розкачати, то вийде гарна основа для канапок. Його можна розділити навпіл і нафарширувати салатом чи паштетом, вийде цікава закуска. А можна просто з кавою чи чаєм з'їсти.

Беремо шматок сала, шкірку знімаємо. Сало краще обирати з мінімумом м'яса на ньому. Пропускаємо через м'ясорубку.

Змішуємо мелене сало з 1 склянкою борошна, отримуємо жирне тісто, яке ставимо у холодильник на 30 хвилин.

Решту борошна змішуємо з розпушувачем, сіллю і яйцем. Підливаючи поступово молоко, замішуємо м'яке тісто. Розкачуємо у пласт товщиною десь 2 см.

Виймаємо з холодильника тісто на салі та кладемо його зверху розкачаного тіста, повторюючи форму нижнього шару.

Підсипаючи борошно, розкачуємо два тіста у тонкий пласт. Візуально ділимо його на три частини і складаємо у три шари. Тепер складаємо навпіл. Знову розкачуємо і складаємо. Усього 4 рази.

Останній раз тісто розкачуємо у пласт товщиною 1 см. Склянкою чи формочками вирізаємо печиво, викладаємо на деко і змащуємо жовтком. Випікаємо у попередньо розігрітій духовці до золотистого кольору. Готове печиво виросте, стане легким і повітряним.

Комментарии

comments powered by HyperComments