Слива – 600г
Яблука – 600г
Цукор – 0,7-0,8 кг
Вода – 200 мл
Кориця – 1 шт.
Кардамон – 3 шт.
Духмяний перець – 3 шт.
Лавровий лист – 1 шт.
Корінь імбиру – 5-7 г
У мене вже є рецепт сливового джему з прянощами. Він надзвичайно вдалий, такий яскравий на смак. Тому я навіть і не думала вже готувати щось подібне, але коли побачила рецепт яблучно-сливового джему з прянощами, відчула, що не можна його проігнорувати. І я не помилилася. Джем вийшов бомбезним, він ніжніший на смак, ніж попередній варіант, м’якший. Спеції відчутні не стільки у смаку, скільки в ароматі. Неймовірно вдалий рецепт, дуже рекомендую.
Вага фруктів уже в чистому вигляді, сливи без кісточок, яблука без серцевини.
Сливи ділимо навпіл, почищені яблука довільно нарізаємо.
Марлю складаємо у 3-4 шари, загортаємо у неї лавровий лист, паличку кориці, коробочки кардамону, духмяний перець горошком і дрібно нарізаний корінь імбиру, зав’язуємо.
Додаємо до слив з яблуками воду та мішечок зі спеціями, ставимо на невеликий вогонь і варимо хвилин 20, доки фрукти не розм’якнуть.
Тимчасово виймаємо мішечок зі спеціями. Фруктову масу за допомогою блендера перетворюємо на пюре.
Додаємо цукор і знову спеції, варимо, доки цукор повністю не розчиниться. Відставляємо джем у бік на пару годин або на ніч.
Знову доводимо джем до кипіння і на маленькому вогні варимо до готовності. Я зазвичай роблю ще одну перерву на ніч, варю у три етапи.
Розливаємо джем у сухі стерилізовані банки, закатуємо і накриваємо ковдрами на ніч.
# консервація