Борошно – 400г
Маргарин – 160г
Розпушувач – 12г
Яйця – 1 шт.
Сметана – 70г
Цукор – 150г
Ванільний цукор
Джем – 0,5л
Крем
Молоко – 0,7л
Борошно – 2 ст.л.
Крохмаль – 2 ст.л.
Яйце – 1 шт.
Цукор – 150г
Ванільний цукор
Масло – 200г
Лимонний сік – 1 ч.л.
Несу рецепт надзвичайно смачного пляцка. Він поєднує в собі найкращі риси пирога з джемом і торта. Ніжні пісочні коржі, солодкий крем і кисленький вишнево-смородиновий джем – це просто казка. А до того ж готується надзвичайно просто, нічого складного. Дуже рекомендую.
Починаємо з пісочного тіста. Перетираємо борошно з маргарином до утворення крихт. Додаємо розпушувач, цукор, яйце і сметану. Замішуємо м’яке тісто, яке не буде липнути до рук.
Тісто кладемо у пакет та ховаємо у холодильник хвилин на 30.
Тісто ділимо на 4 рівні частини.
Розкачуємо два пласти розміром десь 24 х 24 см. Один відразу переносимо на пергамент і викладаємо на тісто половину джему. Накриваємо другим пластом. Добре защипуємо краї, краще навіть шов завернути догори.
Проколюємо виделкою та випікаємо у попередньо розігрітій духовці 20-25 хвилин. Обережно виймаємо разом з пергаментом і лишаємо вистигати.
Випікаємо так само ще один подвійний корж з джемом.
Готуємо масляно-заварний крем. Ставимо на вогонь 500 мл молока.
Збиваємо яйце з цукром, додаємо борошно з крохмалем, добре вимішуємо, щоб не було грудочок і вливаємо 200 мл молока. Ще раз розмішуємо до однорідності.
Вливаємо яєчно-борошняну суміш у гаряче молоко тонкою цівкою і швидко розмішуємо. Варимо крем до загустіння, постійно помішуючи , щоб не пригорів.
Накриваємо харчовою плівкою в контакт і лишаємо охолоджуватися.
У холодний масляний крем додаємо м’яке вершкове масло і збиваємо міксером до пухкої маси.
Перемащуємо кремом подвійні коржі з джемом, верх також змащуємо.
Крем, що залишився, ставимо у холодильник, він знадобиться для змащення боків.
Пляцок ставимо на пару годин у холодильник, можна на ніч. Тоді рівняємо усі сторони і змащуємо їх залишками крему. Прикрашаємо на свій смак, можна залити шоколадною глазур’ю.
Вихід: 2+ кг