Тісто
Вода – 190 мл
Сіль – дрібка
Яйця – 3-4 шт.
Масло вершкове – 75 г
Борошно – 130 г
Крем
Сир – 200 г
Масло – 150 г
Ванільний цукор
Цукор – 3 ст.л.
Чорниця – 2-3 ст.л.
Глазур
Цукрова пудра –100г
Чорничний сік – 4-5 ч.л.
Звичайно важко сперечатися зі смаком класичних еклерів з масляним кремом і шоколадною глазур'ю. То така смакота, що не передати словами. Але здається я знайшла ще один варіант, цікавий і смачний. Глазур із чорниці виходить бомбезна що за кольором, що за смаком. Сирний крем дуже ніжний, легкий для шлунку. Не такий жирний як масляний, не такий солодкий. От просто те, що треба для тих, кому і еклерчика хочеться, і не дуже далеко від дієти відійти.
Починаємо з заварного тіста.
Доводимо воду (або молоко, або їх суміш) до кипіння. Додаємо дрібку солі, нарізане шматочками вершкове масло.
Коли масло розтопиться, всипаємо борошно, постійно його помішуючи. На повільному вогні пару хвилин його заварюємо. Весь час помішуємо та чекаємо, коли воно збереться у купу й почне відставати від стінок каструлі.
Знімаємо з вогню, лишаємо охолоджуватися хвилин 15.
По одному додаємо яйця. Кожен раз добре вимішуємо до повного зникнення яйця у тісті. Кількість яєць приблизна, їх може знадобитися більше. Тісто не має бути рідким, але й не каменюкою. Має бути схожим на такі собі густі вершки, які нікуди не розтікаються.
Готове тісто перекладаємо у кондитерський мішок. Я інколи просто беру файл, перекладаю у нього все тісто, відрізаю кут десь 2 см шириною і отримую чудову альтернативу кондитерському мішку.
Деко застеляємо пергаментом для випічки, нічим його не змащуємо. Відсаджуємо невеликі смужки довжиною десь 10-12 см.
Випікаємо у розігрітій до 180 градусів духовці хвилин 25-30 до насиченого золотистого кольору. Перші хвилин 20 не заглядаємо у духовку взагалі, а потім вже можна обережно підглянути, що там відбувається, бо духовки у всіх різні. Мені вистачає 25 хвилин, а комусь і 40 знадобиться.
Еклери мають збільшитися у розмірі, стати легенькими, а головне сухенькими. Їх обов'язково треба пропекти добре. У готового еклера усередині утворюються пустоти, які і заповнюються потім кремом. Дно еклера сухе, якщо постукати, то можна почути "відповідь".
Для крему змішуємо сир, цукор, м'яке вершкове масло та все добре розминаємо. Додаємо ягоди чорниці (краще попередньо їх розім'яти). Перебиваємо крем блендером.
Можна наповнювати еклери за допомогою кондитерського мішка з довгою вузькою насадкою. Я ж просто розрізаю їх з одного боку, чайною ложкою накладаю крем і стискаю обережно. Так крему буде значно більше. Крем досить вологий, тому начиняємо у день подачі еклерів.
Для глазурі перемішуємо цукрову пудру з чорничним соком до однорідної досить густої консистенції та вмочуємо у неї еклери. Для отримання соку ягоди потрібно буде перетерти через сито або добре пробити блендером.