Свинячі реберця – 400 г
Морква – 2 шт.
Цибуля – 2 шт.
Картопля – 5-6 шт.
Баклажан – 1 шт.
Гострий перець – 1/3 шт.
Сіль, перець, лавровий лист
Зелень петрушки, кропу
Дуже люблю страви, приготовлені у керамічних горщиках. Хай і не на 100%, але вони нагадують ті, які колись готувала бабуся у печі. Найсмачніші борщ і тушкована картопля саме із печі, більше ніде такого не виходить, але наблизитися до ідеалу можливо. Тому сьогодні пропоную приготувати тушковане м'ясо з овочами у духовці. Не скажу, що страва складна, все дуже просто, але раджу овочі з м'ясом попередньо обсмажити, а лише потім ставити тушкувати. Це змінить смак страви у кращий бік. Ну, я так роблю, мене не лякають зайві калорії :) Вважаю, що краще з'їсти трохи менше, але смачно.
Цього разу беремо свинину, на мій погляд, її найсмачнішу частину – реберця. Ріжемо порційно, обсмажуємо на сковороді до золотистої скориночки. Перекладаємо у горщик.
Нарізаємо моркву, цибулю, обсмажуємо їх на олії буквально 5 хвилин і теж перекладаємо у горщик.
Картоплю чистимо, нарізаємо чималими скибками, обсмажуємо хвилин 5-7. Кладемо до м'яса у горщик.
Баклажан чистимо від шкірки смужками, нарізаємо кружальцями товщиною до 3 см. Теж обсмажуємо 5 хвилин на сковороді з обох боків. Додаємо до решти інгредієнтів.
Страву солимо, перчимо, додаємо нарізану зелень і гострий перець, пару лаврових листочків, можна покласти декілька зубчиків часнику. Закриваємо горщик кришкою та ставимо у духовку тушкуватися при температурі 150 градусів.
Воду не додаємо! Тушкуємо півтори-дві години, страждаючи весь час від ароматів, які доносяться з кухні.