Торт «Рижик» класичний

Категорія рецепта:

Кухня:

Количество порций: 
12
Інгредієнти: 

Яйця – 3 шт.

Цукор – 1 скл.

Маргарин – 200 г

Мед – 2 ст.л.

Сода – 1 ч.л.

Борошно – 4.5 скл.

Склянка = 200 мл

Крем

Сметана – 0,5 л

Масло вершкове – 200 г

Цукрова пудра – 3 ст.л.

Як приготувати: 

Це ще один рецепт із старого-старого зошита. Рижик – один із найулюбленіших тортів дитинства. У нас з мамою для нього була навіть своя кодова назва «Буль-буль». Рецептів медівників багато, і щоб довго не пояснювати, який з них хочеться, придумали коротку назву. Зразу було зрозуміло, про який торт йдеться. Рецепт простий, найдовша процедура – це випікання коржів. Тому раджу пекти по два одночасно, тоді все закінчиться швидко та безболісно :)

У невеликій каструлі приблизно на 1.5 літра виделкою збиваємо яйця та цукор.

Додаємо мед, порізаний на довільні шматки маргарин. Ставимо на водяну баню. Періодично помішуємо, чекаємо, доки все розчиниться.

Додаємо соду, перемішуємо і спостерігаємо, як маса запіниться та виросте практично удвічі.

Додаємо 1.5 склянки борошна, швидко перемішуємо, щоб не утворилися грудочки. Отримуємо рідке тісто, яке тут же на водяній бані доводимо до кипіння. На поверхні тіста з'являться бульбашки. Тісто булькатиме як лава вулкану. Ось звідси і пішла домашня назва торту.

Знімаємо каструлю з водяної бані. Додаємо по одному ще 2 склянки борошна. Тісто досить рідке ще, його можна вимушувати виделкою чи ложкою. Через кілька хвилин воно вистигне, можна буде викласти на робочу поверхню, додати ще склянку борошна та замісити м'яке ніжне тісто.

Тісто ділимо на 8 частин (у мене діаметр форми 20 см). Потім із залишків вийде ще 2 коржі.

Розкачуємо тонкі коржі, підсипаючи борошно. Вирізаємо по формі та за допомогою скалки переносимо на деко. Випікаємо у попередньо розігрітій духовці хвилин 5-7 до золотистого кольору.

Обережно знімаємо коржі з дека, даємо вистигнути на рівній поверхні. Залишки тіста теж випікаємо, подрібнюємо. Вони знадобляться для декору.

Готуємо крем. М'яке вершкове масло збиваємо з цукровою пудрою до пухкою маси.

У два три етапи додаємо густу сметану. Добре все збиваємо.

Змащуємо кремом коржі, не забуваємо про боки. Самий простий спосіб прикрасити торт – це просто посипати з усіх боків подрібненими крихтами. Але цього разу я приготувала арахіс у медовій карамелі, виклала його у центрі.

Торт ставимо у холодильник на ніч, або хоча б на декілька годин.
Вихід: 1,5 кг

Комментарии

comments powered by HyperComments