Курка – 1,2 кг
Цибуля – 1 велика
Томати – 2 шт.
Часник -4-5 зубків
Бальзамічний оцет – 3 ст.л.
Винний оцет – 3 ст.л.
Зелень петрушки и базиліка
Сіль, перець
Кайєнський перець – 0,5 ч.л.
Цукор – 4 ст.л.
Томатний соус – 4 ст.л.
Таку курку ви ще точно не пробували. Смак у неї абсолютно незвичний, екзотичний. Важко словами його описати. Але це дуже дуже смачно. Сьогодні пропоную приготувати карамелізовану курку, тушковану з томатами та цибулею. Це просто бомбезна суміш солодкого, гострого, пряного та кислого смаку.
Можна взяти цілу курку, а можна тушкувати лише четвертинки, стегенця чи гомілки. М'ясо нарізаємо на порційні шматки.
Часник і зелень дрібно нарізаємо. Помідори нарізаємо кубиками. Цибулю розрізаємо вздовж навпіл, а потім на сегменти від хвостика до мочки.
Змішуємо у казані усі інгредієнти, окрім цукру та томатного соусу (кетчупу), перемішуємо. Перекладаємо туди курку, маринуємо її мінімум півгодини.
У сковороді на великому вогні розігріваємо 2 ст.л. олії. По всій поверхні висипаємо 4 ст.л. цукру без чубка. Чекаємо, доки цукор не почне карамелізуватися. Він почне танути, перетворюватися на золотисту рідину. Нічого не потрібно перемішувати.
Дістаємо м'ясо, знімаємо з нього залишки маринаду, викладаємо шкіркою на карамель. Вогонь трохи зменшуємо.
Обсмажуємо курку з усіх сторін до утворення гарної рум'яної скоринки. Робимо це у декілька етапів. Не намагаємося втулити усю курку на сковороду за один раз, бо почне виділятися рідина, і карамель перетвориться у компот.
Карамелізовану курку знову повертаємо у маринад, до овочів. Додаємо томатний соус (кетчуп), 300-400 мл води, перемішуємо. На максимальному вогні швидко доводимо до кипіння. Накриваємо кришкою, зменшуємо вогонь і тушкуємо курку приблизно годину.
Хвилин за 15 до готовності пробуємо соус і регулюємо його на свій смак. Якщо страва здасться занадто солодкою, можна додати пару ложок лимонного соку ( по одній ложці).
Примітка. Карамель, на котрій обсмажувалася курка, у страву при тушкуванні не додається. Її можна викинути. Але раджу зробити собі хоча б пару льодяників. Смак неймовірний: цукор, часник, гострий перець, оцет мммм ... На любителя звичайно. Але рекомендую все таки спробувати.