Тісто
Гарбуз — 200 г
Борошно — 150-180г
Масло вершкове — 50 г
Сіль — дрібка
Розпушувач — 1 ч.л.
Начинка
Цибуля —0.5 кг
Масло вершкове — 50 г
Олія — 3 ст.л.
Мак — 1,5 ст.л.
Паприка — 1 ч.л.
Сіль, перець
Заливка
Сметана — 150 г
Яйця — 2 шт.
Форма - 21 см діаметром
Якось я з дитинства цибулю не дуже любила. Варену так взагалі не показуйте. До цього часу не наважуся приготувати цибулевий суп. А от такої підсмаженої золотистої цибульки із шкварочками та варениками чи печінкою, могла з'їсти. Так з'явилися у моєму житті цибулеві пироги. Це така смакота, мммм. І смажена цибуля увійшла у моє життя навіки. Сьогодні пропоную приготувати ще один варіант пирога, де поєдналися цибулева начинка з маком і пісочне тісто, замішане на гарбузі. Не цибулевий пиріг, а просто сюрприз якийсь, дуже смачний і ніжний.
Ставимо варити шматочок гарбуза.
Починаємо з начинки. Цибулю нарізаємо тонкими півкільцями та обсмажуємо на суміші олії та вершкового масла до м'якості та прозорості, періодично перемішуючи.
Посипаємо паприкою, чорним перцем, сухим маком і сіллю. Велика кількість цибулі дає солодкуватий присмак, це треба врахувати при додаванні солі та перцю.
Усе перемішуємо та смажимо ще пару хвилин. Знімаємо сковороду з вогню. Начинку охолоджуємо.
Беремося за тісто. Відварений шматок гарбуза вже без шкірки розминаємо у пюре. Його має вийти 100г.
Додаємо м'яке вершкове масло, розпушувач і борошно. Замішуємо м'яке тісто, воно не має липнути до рук.
Розподіляємо тісто по дну форми та формуємо бортики висотою 4 см. Тісто гарне, слухняне, нікуди не сповзає, добре тримає форму.
Викладаємо у форму охолоджену цибулеву начинку. Масло, на якому смажилася цибуля, якщо воно лишилося, обов'язково зціджуємо.
Готуємо заливку, для якої збиваємо виделкою яйця і сметану, трошки підсолюємо. Виливаємо її на цибулю, слідкуємо, щоб вона рівномірно розподілилася. Можливо доведеться обережно виделкою поворушити начинку.
Випікаємо у розігрітій духовці хвилин 30-40 до золотистого кольору верху. Начинка має стати добре схопитися. Пиріг охолоджуємо у формі хвилин 20, потім дістаємо, знову охолоджуємо, відганяючи усіх від столу :) І лише потім нарізаємо.