Шоколадний пляцок з полуницею

Категорія рецепта:

Кухня:

Складність рецепту: 
середній
Количество порций: 
10
Інгредієнти: 

Тісто

Борошно — 250 г

Цукор — 300 г

Масло — 250г

Какао — 3 ст.л.

Вода — 4 ст.л.

Яйця — 4 шт.

Горілка — 3 ст.л.

Розпушувач — 1 ч.л.

Просочування

Вода — 200 мл

Какао — 3 ч.л.

Цукор — 3 ч.л.

Шоколадний крем

Шоколад — 250 г

Вершки 33% – 250 мл

Полуничний крем

Гаряча вода — 250 мл

Полуничне желе — 1 уп.

Йогурт натуральний — 100 мл

Цукрова пудра — 2 ст.л.

Вершки – 350 мл

Глазур шоколадна

Масло – 125 г

Цукор — 1 скл.

Вода — 2 ст.л.

Какао — 2 ст.л.

Як приготувати: 

Сьогодні пропоную ще один рецепт шоколадного торту з полуницею. А точніше рецепт пляцка, оскільки в ньому головне не зовнішність, а внутрішній світ :) а саме краса розрізу та смак. Яка це неймовірна смакота, пляцок надзвичайно ніжний. Насичені шоколадні коржі, шоколадний крем, вершковий крем і полуниця – що ще необхідно для щастя? Скажу навіть більше. Чим довше пляцок стоїть, тим смачнішим він стає. Тому готувати його краще навіть не за день до подачі, а за два. Лише прикрасити у саму останню мить.

Починаємо з шоколадного крему, ганашу. Вершки нагріваємо, доводимо до кипіння, але не кип'ятимо в жодному разі. Заливаємо ними шоколад, даємо постояти хвилину і розмішуємо до повного розчинення шоколаду.

Порада. Шоколад краще брати з високим вмістом какао масла, але не брют, бо крем вийде несолодким.

Охолоджуємо ганаш, затягуємо харчовою плівкою. Ставимо у холодильник мінімум на 5 годин, а краще на ніч.

Тим часом випікаємо шоколадні коржі. Змішуємо в невеликій каструлі вершкове масло, цукор, какао та воду.

Ставимо на мінімальний вогонь, варимо, постійно помішуючи, до повного розчинення масла та цукру. Не кип'ятимо!!! Відставляємо у бік до повного охолодження.

Відокремлюємо білки від жовтків.

В охолоджену масу по одному додаємо жовтки і, не зупиняючись, збиваємо міксером на середній швидкості. Наступний жовток додаємо лише тоді, коли попередній повністю вмісили у тісто.

У два етапи додаємо борошно, змішане з розпушувачем. Розмішуємо до отримання однорідної маси.

Додаємо горілку, знову розмішуємо.

Білки збиваємо до міцних піків, вводимо у тісто за два рази. Тісто вимішуємо обережно, намагаючись його не посадити.

Форму діаметром 20-22 см застилаємо пергаментом. Випікаємо два коржі, повністю охолоджуємо.

Для просочування готуємо солодке какао або чай, теж буде добре. Охолоджуємо.

Шоколадний ганаш виймаємо з холодильника. На невеликій швидкості збиваємо крем до пухкої маси.

З коржів, якщо треба зрізаємо верхівку, щоб вони були рівні. Робимо це обережно, бо коржі доволі ніжні.

Просочуємо какао або чаєм нижній корж. Викладаємо його на одно кондитерського кільця, робимо додаткові бортики з пергаменту, щоб вони піднімалися сантиметрів на 10 над бортиками форми.

На нижній корж викладаємо увесь шоколадний крем, розрівнюємо його. Ставимо у холодильник.

Готуємо полуничний крем. Желатин і желе розчиняємо у гарячій воді. Охолоджуємо до кімнатної температури.

Йогурт (або натуральний, або полуничний) збиваємо з цукром. Не зупиняючись, вливаємо у нього охолоджене желе.

Жирні вершки збиваємо у пухкий крем. За два рази додаємо їх у йогуртову масу.

Лишаємо його при кімнатній температурі хвилин на 10-15 і виливаємо на шоколадний крем. Форму з тортом ставимо у холодильник майже до повного застигання желе.

Викладаємо зверху другий корж просоченою стороною униз. Знову ставимо у холодильник, щоб желе застигло до кінця.

Знімаємо з торту кільце або з форми бортики.

Готуємо шоколадну глазур. Змішуємо масло, какао, цукор і воду. Ставимо на вогонь і варимо, постійно помішуючи, до повного розчинення масла та цукру.

Знімаємо з вогню, добре перемішуємо та виливаємо на торт.

Ставимо торт у холодильник і тримаємо там до подачі. Прикрашаємо на свій смак. Найпростіше – зробити полуницю у шоколаді.

Комментарии

comments powered by HyperComments