Тісто
Борошно — 250 г
Цукор — 300 г
Масло — 250г
Какао — 3 ст.л.
Вода — 4 ст.л.
Яйця — 4 шт.
Горілка — 3 ст.л.
Розпушувач — 1 ч.л.
Просочування
Вода — 200 мл
Какао — 3 ч.л.
Цукор — 3 ч.л.
Шоколадний крем
Шоколад — 250 г
Вершки 33% – 250 мл
Полуничний крем
Гаряча вода — 250 мл
Полуничне желе — 1 уп.
Йогурт натуральний — 100 мл
Цукрова пудра — 2 ст.л.
Вершки – 350 мл
Глазур шоколадна
Масло – 125 г
Цукор — 1 скл.
Вода — 2 ст.л.
Какао — 2 ст.л.
Сьогодні пропоную ще один рецепт шоколадного торту з полуницею. А точніше рецепт пляцка, оскільки в ньому головне не зовнішність, а внутрішній світ :) а саме краса розрізу та смак. Яка це неймовірна смакота, пляцок надзвичайно ніжний. Насичені шоколадні коржі, шоколадний крем, вершковий крем і полуниця – що ще необхідно для щастя? Скажу навіть більше. Чим довше пляцок стоїть, тим смачнішим він стає. Тому готувати його краще навіть не за день до подачі, а за два. Лише прикрасити у саму останню мить.
Починаємо з шоколадного крему, ганашу. Вершки нагріваємо, доводимо до кипіння, але не кип'ятимо в жодному разі. Заливаємо ними шоколад, даємо постояти хвилину і розмішуємо до повного розчинення шоколаду.
Порада. Шоколад краще брати з високим вмістом какао масла, але не брют, бо крем вийде несолодким.
Охолоджуємо ганаш, затягуємо харчовою плівкою. Ставимо у холодильник мінімум на 5 годин, а краще на ніч.
Тим часом випікаємо шоколадні коржі. Змішуємо в невеликій каструлі вершкове масло, цукор, какао та воду.
Ставимо на мінімальний вогонь, варимо, постійно помішуючи, до повного розчинення масла та цукру. Не кип'ятимо!!! Відставляємо у бік до повного охолодження.
Відокремлюємо білки від жовтків.
В охолоджену масу по одному додаємо жовтки і, не зупиняючись, збиваємо міксером на середній швидкості. Наступний жовток додаємо лише тоді, коли попередній повністю вмісили у тісто.
У два етапи додаємо борошно, змішане з розпушувачем. Розмішуємо до отримання однорідної маси.
Додаємо горілку, знову розмішуємо.
Білки збиваємо до міцних піків, вводимо у тісто за два рази. Тісто вимішуємо обережно, намагаючись його не посадити.
Форму діаметром 20-22 см застилаємо пергаментом. Випікаємо два коржі, повністю охолоджуємо.
Для просочування готуємо солодке какао або чай, теж буде добре. Охолоджуємо.
Шоколадний ганаш виймаємо з холодильника. На невеликій швидкості збиваємо крем до пухкої маси.
З коржів, якщо треба зрізаємо верхівку, щоб вони були рівні. Робимо це обережно, бо коржі доволі ніжні.
Просочуємо какао або чаєм нижній корж. Викладаємо його на одно кондитерського кільця, робимо додаткові бортики з пергаменту, щоб вони піднімалися сантиметрів на 10 над бортиками форми.
На нижній корж викладаємо увесь шоколадний крем, розрівнюємо його. Ставимо у холодильник.
Готуємо полуничний крем. Желатин і желе розчиняємо у гарячій воді. Охолоджуємо до кімнатної температури.
Йогурт (або натуральний, або полуничний) збиваємо з цукром. Не зупиняючись, вливаємо у нього охолоджене желе.
Жирні вершки збиваємо у пухкий крем. За два рази додаємо їх у йогуртову масу.
Лишаємо його при кімнатній температурі хвилин на 10-15 і виливаємо на шоколадний крем. Форму з тортом ставимо у холодильник майже до повного застигання желе.
Викладаємо зверху другий корж просоченою стороною униз. Знову ставимо у холодильник, щоб желе застигло до кінця.
Знімаємо з торту кільце або з форми бортики.
Готуємо шоколадну глазур. Змішуємо масло, какао, цукор і воду. Ставимо на вогонь і варимо, постійно помішуючи, до повного розчинення масла та цукру.
Знімаємо з вогню, добре перемішуємо та виливаємо на торт.
Ставимо торт у холодильник і тримаємо там до подачі. Прикрашаємо на свій смак. Найпростіше – зробити полуницю у шоколаді.