Картопля — 400 г
Сир кисломолочний — 250 г
Яблука — 2 шт.
Цукор — 2-3 ст.л.
Ванільний цукор
Сіль
Борошно — 120г
Яйце –1 шт.
Писала на днях рецепт рибних котлет із сиром і згадала ще один свій дуже давній рецепт. Навіть не пам’ятаю, де він у мене взявся. Це ще з доінтернетних часів точно. Пропоную приготувати сирники, але дуже й дуже незвичні сирники. Ще не бачила людини, яка б не здивувалася, почувши інгредієнти. Але повірте, це дійсно смачно. І це дійсно десерт :) Готуємо сирники з картоплею та яблуками.
Картоплю чистимо, відварюємо до повної готовності. Воду всю зливаємо. Картоплю добре розминаємо у пюре. Даємо трохи вистигнути.
Додаємо кисломолочний сир, яйце, цукор, сіль, натерті на грубій терці яблука. Перемішуємо.
Всипаємо борошно. Замішуємо м’яке тісто.
Тісто набираємо у ложку, а потім вже руками формуємо сирник. Тісто злегка липнутиме до рук, але то так має бути. Просто періодично ополіскуємо руки, приблизно раз на п’ять сирників.
Ніякого борошна, ніякої паніровки не потрібно. Ото сформували ті й зразу викладаємо на сковороду з добре розігрітою олією.
Олії на сковороді має бути помітно. Не той випадок, коли достатньо просто змастити дно. Смажимо на середньому вогні до гарного золотисто-коричневого кольору.
Подавати можна з чим завгодно, але мій вибір: суміш сметани та якогось джему типу абрикосового чи грушевого. Смачні такі сирники як теплі так і холодні.