Горішки Експрес з горіховою начинкою

Категория рецепта:

Кухня:

Сложность рецепта: 
средний
Количество порций: 
30
Ингредиенты: 

Тісто

Борошно – 300 г

Маргарин – 200г

Цукор – 1/2 скл.

Жовтки – 3 шт.

Сода – 1/4 ч.л.

Оцет – 1 ч.л.

Сіль

Начинка

Білки – 3 шт.

Цукор – 1 скл.

Горіхи волоські – 1.5 скл.
Вихід: 60-80 половинок

Как приготовить: 

Отримала я від бабусі у спадок формочки для горішків. Не горішницю, яку на вогонь ставити, а саме половинки металевих горішків, які печуться у духовці. Давненько я їх у руки не брала. А тут побачила у когось відео з горішками, і так мені захотілося, що знайшла рецепт і напекла. Начинку щоправда зробила не класичну зі згущеного молока з маслом, а білкову з горіхами. Колись це був мій найулюбленіший варіант, бо масло зі згущеним молоком на мій смак засолодкі.

Чому горішки називаються “експрес”, я не знаю, це рецепт з папірця до формочок. Так я назву і залишила.

У борошно, змішане з сіллю та гашеною оцтом содою, натираємо на грубу терку маргарин (або масло). Просто рецепт ще з тих часів, коли масло у тісті було неприпустимою розкішшю.

Жовтки розтираємо з цукром до біла. Виливаємо у борошняну масу. Замішуємо м’яке тісто. Ставимо його на 20 хвилин у холодильник.

Тісто тоненько розкачати, вирізати кружальця, вкласти у горішки, добре притиснути, зайве тісто видалити.
Якщо лінуюся, то просто ділю тісто на маленькі шматочки і руками вже формую у формочці горішок. Але у такого способу є недоліки: товщина тіста нерівномірна у горішка, та й взагалі товщі вони виходять трохи.

Випікаємо у гарячій духовці хвилин 12 до гарного золотистого кольору. Витрушуємо половинки з формочок, нехай стигнуть.

Охолоджені половинки мають нерівні краї, тому беремо терку, так звану моркв’яну, і легкими рухами пару разів проводимо випічкою по терці, не тиснучи.

Для крему збиваємо білки у міцну піну з цукром. Додаємо подрібнені горіхи, перемішуємо.

Начиняємо обидві половинки кремом, ножем рівняємо. Стискаємо обидві половинки, зайвий крем видаляємо. Готові горішки ставимо у холодильник. Цей крем не такий міцний як масляний, тому йому потрібен час, щоб білки підсохли і добре з’єднали горішок.

Комментарии

comments powered by HyperComments