Абрикоси – 1 кг
Цукор – 0,9 кг
Лимон – 1 шт.
Чорний перець – 5-7 горошин
Кардамон – 2 коробочки
Гвоздика – 2-3 шт.
Кориця – 1/2 палочки
Мммммм, мммммм, яку смакоту я вам несу. Я знову зварила абрикосовий джем :) Абрикоси все падають, а мені все шкода, що вони погниють, тому і варю то джеми, то компоти. Цього разу я зробила джем із прянощами. Не встигла перша порція охолонути, як я поставила другу. Як же це смачно. Спеції не забивають смак абрикосу, а лише його відтіняють. Таке задоволення від джему я отримала мабуть лише, коли варила минуло року сливовий джем із прянощами. Дуже рекомендую приготувати.
Вага абрикосів вказана вже в підготовленому вигляді, без кісточок.
Засипаємо абрикоси цукром і лишаємо годин на 12, щоб вони пустили сік.
Складаємо шматок марлі у три шари, викладаємо на нього усі спеції. З декількох абрикосових кісточок виймаємо серцевину обережно і теж кладемо до спецій. Зав’язуємо добре мішечком.
Мішечок зі спеціями опускаємо у миску з абрикосами і ставимо на невеликий вогонь. Варимо хвилин 15-20 до повного розчинення цукру. Постійно знімаємо пінку.
Знімаємо джем з вогню, хай охолоджується, а спеції віддають усі свої аромати. Джем має стояти мінімум 4 години, а краще довше.
Знову ставимо джем на маленький вогонь. Цього разу додаємо у нього нарізаний скибочками лимон (кісточки видаліть). Варимо хвилин 30. Не забуваємо знімати пінку та помішувати. Знову ставимо охолоджуватися.
Третій і останній етап. Варимо абрикосовий джем до готовності, постійно помішуючи. Виймаємо лимон і мішечок зі спеціями.
Розливаємо джем по сухих стерилізованих банках. Закриваємо, перевертаємо, закутуємо і лишаємо на ніч.
# консервація