Тісто
Яйця – 2 шт.
Цукор – 100 г
Молоко – 100 мл
Мед – 2 ст.л.
Какао – 2 ст.л.
Масло – 120 г
Сода – 1 ч.л.
Борошно – 350 г
Крем
Борошно – 8 ст.л. вщерть
Яйця – 2 шт.
Цукор – 300 г
Молоко – 1,5 л
Варене згущене молоко – 0,4 л
Лікер амарето – 50 мл
Усі знають чудовий медовий торт «Рижик», він просто бомбезний. Але сьогодні я пропоную спекти його шоколадний варіант. І на смак і на вигляд він абсолютно не поступається своєму брату. Такий самий ніжний, солодкий, з оригінальним шоколадно-медовим смаком. Не дивлячись на велику кількість коржів, випікається він досить швидко, особливо якщо одночасно пекти по два коржі. Крем я цього разу запропоную не сметанний як для класичних медівників, а заварний зі згущеним молоком.
Починаємо з коржів. Тісто готується як і для класичного «Рижика» на водяній бані, але будуть певні відмінності. Для цього злегка збиваємо яйця з цукром, додаємо масло, молоко, какао, мед. Постійно помішуємо, щоб цукор і мед повністю розчинилися.
Коли тісто стане однорідним, додаємо у нього соду. Маса зашумує, запіниться, почне рости. Знімаємо з вогню та додаємо борошно.
Тісто не повинно бути крутим. Якщо буде спокуса підмішати більше борошна, не піддавайтеся ій. Коли тісто вистигне, воно стане густішим. Формуємо колобка та ставимо його у холодильник на пару годин, загорнувши у харчову плівку.
Тісто ділимо на 10 частин, розкачуємо їх у тонкий пласт. Вирізаємо коржі, для цього використовую дно від розсувної форми діаметром 20 см. У мене потім із обрізків виходить ще 2 коржі.
Випікаємо коржі у попередньо розігрітій духовці буквально 3-5 хвилин. Доки гарячі, вони дуже ніжні, тому знімаємо їх обережно.
Доки коржі охолоджуються, готуємо заварний крем. Для цього доводимо молоко (1,3л) до кипіння.
Окремо збиваємо яйця з цукром, додавши до них борошно.
Обережно все розмішуємо та вливаємо трохи молока (0,2л), щоб маса стала рідкуватою.
Яєчну суміш тоненькою цівочкою вливаємо у гаряче молоко та, постійно помішуючи, варимо до загустіння. Охолоджуємо, накривши плівкою в контакт.
До заварного крему додаємо варене згущене молоко та лікер. Збиваємо добре міксером до пухкої маси.
Усі коржі змащуємо кремом, не забувши про боки та верхній корж. Прикрашаємо на свій смак. Я просто залила шоколадною глазур'ю. Даємо торту постояти хоча б пару годин, а краще ніч.