Торт Шоколадний рижик

Категорія рецепта:

Кухня:

Складність рецепту: 
середній
Інгредієнти: 

Тісто

Яйця – 2 шт.

Цукор – 100 г

Молоко – 100 мл

Мед – 2 ст.л.

Какао – 2 ст.л.

Масло – 120 г

Сода – 1 ч.л.

Борошно – 350 г

Крем

Борошно – 8 ст.л. вщерть

Яйця – 2 шт.

Цукор – 300 г

Молоко – 1,5 л

Варене згущене молоко – 0,4 л

Лікер амарето – 50 мл

Як приготувати: 

Усі знають чудовий медовий торт «Рижик», він просто бомбезний. Але сьогодні я пропоную спекти його шоколадний варіант. І на смак і на вигляд він абсолютно не поступається своєму брату. Такий самий ніжний, солодкий, з оригінальним шоколадно-медовим смаком. Не дивлячись на велику кількість коржів, випікається він досить швидко, особливо якщо одночасно пекти по два коржі. Крем я цього разу запропоную не сметанний як для класичних медівників, а заварний зі згущеним молоком.

Починаємо з коржів. Тісто готується як і для класичного «Рижика» на водяній бані, але будуть певні відмінності. Для цього злегка збиваємо яйця з цукром, додаємо масло, молоко, какао, мед. Постійно помішуємо, щоб цукор і мед повністю розчинилися.

Коли тісто стане однорідним, додаємо у нього соду. Маса зашумує, запіниться, почне рости. Знімаємо з вогню та додаємо борошно.

Тісто не повинно бути крутим. Якщо буде спокуса підмішати більше борошна, не піддавайтеся ій. Коли тісто вистигне, воно стане густішим. Формуємо колобка та ставимо його у холодильник на пару годин, загорнувши у харчову плівку.

Тісто ділимо на 10 частин, розкачуємо їх у тонкий пласт. Вирізаємо коржі, для цього використовую дно від розсувної форми діаметром 20 см. У мене потім із обрізків виходить ще 2 коржі.

Випікаємо коржі у попередньо розігрітій духовці буквально 3-5 хвилин. Доки гарячі, вони дуже ніжні, тому знімаємо їх обережно.

Доки коржі охолоджуються, готуємо заварний крем. Для цього доводимо молоко (1,3л) до кипіння.

Окремо збиваємо яйця з цукром, додавши до них борошно.

Обережно все розмішуємо та вливаємо трохи молока (0,2л), щоб маса стала рідкуватою.

Яєчну суміш тоненькою цівочкою вливаємо у гаряче молоко та, постійно помішуючи, варимо до загустіння. Охолоджуємо, накривши плівкою в контакт.

До заварного крему додаємо варене згущене молоко та лікер. Збиваємо добре міксером до пухкої маси.

Усі коржі змащуємо кремом, не забувши про боки та верхній корж. Прикрашаємо на свій смак. Я просто залила шоколадною глазур'ю. Даємо торту постояти хоча б пару годин, а краще ніч.

Комментарии

comments powered by HyperComments