Тісто
Яйця – 3 шт.
Цукор – 1 скл.
Вершкове масло – 100 г
Мед – 3 ст.л.
Сода – 1 ч.л.
Оцет
Борошно – 500 г
Крем
Чорнослив – 200г
Горіхи – 1 скл.
Вершкове масло – 300 г
Цукор – 1 скл.
Сметана 25% – 500 г
Хочу поділитися рецептом смачного медового торту з чорносливом і волоськими горіхами. Це теж рецепт з мого строго-старого зошита, він перевірений багатьма роками та гостями. Комбінація тонких медових коржів з ніжним ароматним кремом надзвичайно вдала. Чорнослив надає легку приємну кислинку, горіхи ледь відчутний присмак. Сметанно-масляний крем просочує коржі так, що вони тануть у роті. Маю зазначити, що цей торт не схожий на усі решту. Він не дуже солодкий, у ньому нема товстих шарів крему, але це один з кращих тортів у моїй колекції.
Чому він називається Невістка, не знаю. Інколи мене назви страв дуже дивують. Але лишаю всі такими, якими вони мені дісталися.
Яйця збиваємо з цукром, кількість якого можна навіть зменшити до 0.5 скл.
Додаємо дуже м'яке вершкове масло, рідкий мед, соду гашену оцтом і половину борошна. Замішуємо тісто.
Поступово підмішуємо решту борошна, його кількість може трохи змінитися у більшу чи меншу сторону. Тісто має вийти м'якеньким як мочка вуха.
Ділимо тісто на 8 частин, кожну розкачуємо у корж. Обрізаємо рівно за допомогою тарілки чи форми. Потім з обрізків у мене виходить ще 2-3 коржі (один з них піде на присипку). Коржі роблю діаметром 20 см. Або роблю прямокутні коржі розміром десь 15 х 25 см.
Коржі розкачуємо тонкі, підсипаємо борошно, щоб вони не липли до робочої поверхні. Переносимо на деко за допомогою скалки. Деко сухе, нічим не змащене і не присипане.
Випікаємо у попередньо розігрітій духовці буквально 5 хвилин. Доки коржі гарячі, вони дуже ніжні, легко ломаються. Знімаємо з дека обережно, викладаємо на рівну поверхню, охолоджуємо.
Для крему чорнослив і горіхи пропускаємо через м'ясорубку з дрібною решіткою.
Збиваємо м'яке масло з цукром до пишної маси. Порціями додаємо чорнослив з горіхами, продовжуємо збивати.
Додаємо частинами сметану. Кожен раз збиваємо та дивимося на консистенцію. Можливо сметани знадобиться менше норми. Крем має бути густим, тримати форму.
Коржі перемащуємо кремом, не забуваємо про верх і боки. Обсипаємо крихтами з подрібненого коржа. Лишаємо хоча на 2 години або ставимо у холодильник на ніч. Якщо торт зразу з холодильника, то коржі більш твердуваті, якщо ж дати йому постояти при кімнатній температурі, то коржі практично не відчуваються.