Торт «Невістка» з чорносливом і волоськими горіхами

Категорія рецепта:

Кухня:

Складність рецепту: 
середній
Количество порций: 
12
Время приготовления: 
90 минут
Інгредієнти: 

Тісто

Яйця – 3 шт.

Цукор – 1 скл.

Вершкове масло – 100 г

Мед – 3 ст.л.

Сода – 1 ч.л.

Оцет

Борошно – 500 г

Крем

Чорнослив – 200г

Горіхи – 1 скл.

Вершкове масло – 300 г

Цукор – 1 скл.

Сметана 25% – 500 г

Як приготувати: 

Хочу поділитися рецептом смачного медового торту з чорносливом і волоськими горіхами. Це теж рецепт з мого строго-старого зошита, він перевірений багатьма роками та гостями. Комбінація тонких медових коржів з ніжним ароматним кремом надзвичайно вдала. Чорнослив надає легку приємну кислинку, горіхи ледь відчутний присмак. Сметанно-масляний крем просочує коржі так, що вони тануть у роті. Маю зазначити, що цей торт не схожий на усі решту. Він не дуже солодкий, у ньому нема товстих шарів крему, але це один з кращих тортів у моїй колекції.
Чому він називається Невістка, не знаю. Інколи мене назви страв дуже дивують. Але лишаю всі такими, якими вони мені дісталися.

Яйця збиваємо з цукром, кількість якого можна навіть зменшити до 0.5 скл.

Додаємо дуже м'яке вершкове масло, рідкий мед, соду гашену оцтом і половину борошна. Замішуємо тісто.

Поступово підмішуємо решту борошна, його кількість може трохи змінитися у більшу чи меншу сторону. Тісто має вийти м'якеньким як мочка вуха.

Ділимо тісто на 8 частин, кожну розкачуємо у корж. Обрізаємо рівно за допомогою тарілки чи форми. Потім з обрізків у мене виходить ще 2-3 коржі (один з них піде на присипку). Коржі роблю діаметром 20 см. Або роблю прямокутні коржі розміром десь 15 х 25 см.

Коржі розкачуємо тонкі, підсипаємо борошно, щоб вони не липли до робочої поверхні. Переносимо на деко за допомогою скалки. Деко сухе, нічим не змащене і не присипане.

Випікаємо у попередньо розігрітій духовці буквально 5 хвилин. Доки коржі гарячі, вони дуже ніжні, легко ломаються. Знімаємо з дека обережно, викладаємо на рівну поверхню, охолоджуємо.

Для крему чорнослив і горіхи пропускаємо через м'ясорубку з дрібною решіткою.

Збиваємо м'яке масло з цукром до пишної маси. Порціями додаємо чорнослив з горіхами, продовжуємо збивати.

Додаємо частинами сметану. Кожен раз збиваємо та дивимося на консистенцію. Можливо сметани знадобиться менше норми. Крем має бути густим, тримати форму.

Коржі перемащуємо кремом, не забуваємо про верх і боки. Обсипаємо крихтами з подрібненого коржа. Лишаємо хоча на 2 години або ставимо у холодильник на ніч. Якщо торт зразу з холодильника, то коржі більш твердуваті, якщо ж дати йому постояти при кімнатній температурі, то коржі практично не відчуваються.

Комментарии

comments powered by HyperComments