Борошно – 160 г
Сир кисломолочний – 300 г
Яйце – 1 шт.
Цукор – 50 г
Кунжут – 3 ст.л.
Цукрова пудра
Олія
Сьогодні поговоримо про хмиз, або хрустИ, як його ще називають. Це печиво, смажене на олії, й посипане цукровою пудрою. Якщо вже бабуся ставала його смажити, то робила повну величезну миску. Здавалося, що вистачить надовго. Але хрум-хрум, і миска порожня. Робила бабуся два варіанти. Перший – так звані полтавські вергуни на кефірі. Вони під час смаження робляться великі, пухкенькі. Другий варіант – тоненько розкачане тісто теж смажили в олії, але воно ставало ніжним і хрумким. Саме його пропоную приготувати, але не класичний варіант, а зробимо хмиз із сирного тіста, та ще й з кунжутом. Раджу замішувати відразу дві порції :)
Я тут згадала, що робила бабуся ще й третій варіант хмизу. Хто пам'ятає, була така металева квітка на довгій ніжці, яку занурювали у рідке тісто, а потім у киплячу олію. Це теж хмиз.
Якщо сир сухий і з грудочками, то перетираємо його через сито.
Додаємо у сир яйце та добре вимішуємо.
Всипаємо цукор, дрібку солі, кунжут і борошно. Замішуємо тісто. Лишаємо його хвилин на 30, загорнувши у харчову плівку.
Розкачуємо тісто у пласт товщиною десь 3 мм, нарізаємо прямокутниками довільного розміру, але зручніше працювати і смажити буде, якщо довжина не перевищуватиме 10-12 см.
По центру прямокутника робимо розріз і через нього протягуємо(вивертаємо) один кінець. Ось і маємо хворостинку.
Обсмажуємо хмиз у киплячій олії до гарного золотистого кольору, викладаємо на паперовий рушник, щоб видалити зайвий жир. Перед подачею посипаємо цукровою пудрою.