Тісто
Борошно – 400г
Сода – 1/2 ч.л.
Ванільний цукор
Цукор – 100 г
Коньяк – 50 мл
Масло вершкове – 140г
Жовтки – 3 шт.
Сметана – 100 г
Начинка
Горіхи – 100 г
Повидло – 100 г
Білки – 3 шт.
Цукор – 100 г
У мене вже є на сайті роками перевірений класичний рецепт тертого пирога з повидлом . Але тут гортала давню свою книжку кондитерську, шукала рецепт печива, яке робила останній раз років 30 тому :) Печиво не знайшла, а на очі потрапив рецепт незвичного тертого пирога з білково-горіховою начинкою. Печиво було забуте, пішла пекти пиріг. І не пошкодувала. Дуже складно його описати. Ніжне пісочне тісто тане у роті. Як такої начинки практично не видно і не чутно. Вона просочується у тісто, його заповнює та надає неймовірного безешного смаку.
Змішуємо борошно та соду. Додаємо терте на грубій терці вершкове масло.
Збиваємо жовтки з цукром. Додаємо сметану, коньяк. Виливаємо у борошно та замішуємо м’яке тісто.
Тісто ділимо на дві частини. Загортаємо у харчову плівку, кладемо у морозильну камеру на одну годину.
Для начинки горіхи подрібнюємо у чаші блендера до розміру сірникової головки. Білки збиваємо з цукром у міцну піну.
Змішуємо збиті білки, горіхи та повидло.
Форму (у мене квадратна 20 см) змащуємо маслом. Натираємо на грубу терку першу частину тіста. Ложкою викладаємо начинку. Зверху натираємо другу частину тіста.
Випікаємо у попередньо розігрітій духовці хвилин 30. Охолоджуємо. Посипаємо цукровою пудрою.