Десерт ягідний без випікання

Категория рецепта:

Кухня:

Сложность рецепта: 
простой
Количество порций: 
6
Ингредиенты: 

Форма 20 см х 8 см х 7 см

Савоярді — 14 шт.

Полуничне желе

Полуниця — 300-400г

Цукор — 2-3 ст.л.

Желатин — 1.5 ст.л.

Вода — 100 мл

Заварний крем

Молоко — 0.5 л

Цукор — 2-3 ст.л.

Жовток — 2 шт.

Крохмаль — 2 ст.л.

Ванільний цукор

Желатин 1 ст.л.

Вода - 100мл

Как приготовить: 

Нарешті я його зробила, переробила і знову зробила таким, яким він має бути. Якось побачила відео з рецептом полуничного десерту без випікання. Згадала, що колись робила схожий з шоколадно-ягідний десерт з малиновим кулі , але він трохи складніший за інгредієнтами та процесом приготування. А тут ну зовсім все просто здавалося. Вирішено — зроблено. Але воно не тойво )) Було смачно, але купи не трималося, та і пропорції явно було невідповідними. Проте дала десерту ще один шанс і не прогадала. Дуже рекомендую. Простий, легкий на душу та і фігуру також. Саме те, що треба в спеку. Я робила з полуницею, але підійде люба сезонна ягода.

Опис процесу вийшов дуже довгим, але насправді все набагато швидше. Можна навіть заздалегідь приготувати ягідне пюре та заварний крем, а тоді лише розвести желатин і скласти десерт до купи.

Ще два слова про цукор. Я ні в ягоди, ні в заварний крем не давала його більше 2 ст.л. ложок, мені було достатньо. Але ж то таке, можете робити солодшим.

Форму я взяла прямокутну для хліба/кекса. Оскільки я складала його головою вниз, починаючи з верхнього шару, то застилаємо форму харчовою плівкою, аби кінці звисали по боках. Так легше діставати його буде.

Якщо ж робити в роз’ємній формі, то складаємо десерт таким чином савоярді — полуничне желе — савоярді — заварний крем.

Готуємо заварний крем. Змішуємо в окремій посудині жовтки, цукор звичайний та ванільний, 3-4 ложки молока до однорідності.

В каструлі бажано з товстим дном ставимо гріти решту молока.

Тонкою цівкою виливаємо жовткову суміш в гаряче молоко. Варимо заварний крем, постійно його помішуючи до загусання. Як тільки маса почне “пухкати”, знімаємо каструлю з вогню, накриваємо крем харчовою плівкою в контакт і ставимо охолоджуватися.

Тим часом розчиняємо желатин за інструкцією, нам треба не стільки перетворити заварний крем на міцне желе, скільки просто його стабілізувати, щоб він не плив. Тому достатньо буде столової ложки без чубка, грамів 7-10.

Додаємо розведений желатин до крему, добре перемішуємо і виливаємо в форму. Зразу ж викладаємо шар із печива савоярді, злегка вдавлюємо його в крем. Ставимо в холодильник.

Ягоди перебираємо, миємо і подрібнюємо блендером до пюре. Додаємо цукор, перемішуємо до розчинення.

Розводимо желатин у воді і додаємо до ягід. Ставимо хвилин на 10-15 в холодильник, щоб почало застигати, не розтікалося, інакше багато соку встигне увійти в печиво, воно розмокне, і буде ну таке собі місиво.

Викладаємо пюре в форму і робимо ще один шар із савоярді, притискаючи його до желе. Піднімаємо кінці харчової плівки, накриваємо десерт. Можна поставити зверху ще якусь не дуже важку консерву та ставимо в холодильник до повного застигання.

Щоб дістати десерт із форми, плівку розгортаємо, беремо дошку для подачі, кладемо її зверху на форму і швидко перевертаємо все догори ногами. Обережно витрушуємо десерт, знімаємо плівку. В принципі вже можна і подавати, буде смачно. Але можна прикрасити шоколадною глазур’ю.

Комментарии

comments powered by HyperComments